Presbyopia |
12025
post-template-default,single,single-post,postid-12025,single-format-standard,mkd-core-2.0,ajax_fade,page_not_loaded,,burst-ver-3.1, vertical_menu_with_scroll,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-6.0.3,vc_responsive
 

Presbyopia

Presbiyopi /yakını görememe; göz merceğinin yaş ilerledikçe uyum sağlama yeteneğini yitirmesi sonucunda yakındaki  nesnelere odaklanamamasdır. Yakını görmek giderek artan bir şekilde zorlaşır. Bir rahatsızlık değildir ancak, daha önce hiç bir göz rahatsızlığı geçirilmemiş olsa dahi yaşa bağlı olarak herkeste görülebilir.

Aniden ortaya çıkmış gibi görünse de süreç aslında orta yaşlarında sonunda başlar. Belirtiler genellikle 40’lı yaşların ortalarında belirgin hale gelir ve 60’lı yaşlara kadar devam ederek artar.

40 yaşın üzerindeki herkeste ortaya çıkan yakını görememe sorunu (presbiyopi) artık yeni bir lazer tekniğiyle tedavi edilebiliyor. Böylelikle hastalar okuma gözlüğünden kurtulmuş oluyor…

Presbiyopi, yaşa bağlı olarak yakını görememe kusurudur. Daha önce hiç göz problemi yaşamamış olsanız da, ileri yaşlarda kitap ve gazete okumada, dikiş dikmede veya bilgisayarda çalışmakta çeşitli problemler yaşamaya başlayabilirsiniz.

Hem uzak hem de yakını görmeyi tek seansta düzelten güvenli, etkili ve yeni bir yöntem olan ‘supracor’ yöntemini kullanmaktayız.Supracor tedavisinin amacı, günlük hayattaki vazgeçilmezlerimiz olan gazete, bilgisayar, kitap, tablet ve cep telefonundaki yazıları yakından gözlüksüz okuyabilmek için göz gücünü iyileştirmektir. Bu yöntemde, gözün dış yüzeyine ‘excimer lazer’ işlemi uygulanarak gözün korneası yeniden şekillendiriliyor. Supracor, yüzde 90 başarı oranıyla dikkat çekiyor.SUPRACOR, Teknolas Excime Laser 217 P ile uygulanabilen yeni bir korneal tekniktir. Presbiyopik algoritması sayesinde her iki göze birden yapılır. Hipermetrop, Emetrop ve Miyop gözlerin yanı sıra post-LASIK durumlarında da uygulanır. Tek seansta hem uzak hem yakın görme düzeltilmektedir.

Akıllı Mercek İmplantasyonları:

Akıll merceğin bifokal merceklerden en önemli avantajı sadece yakın ve uzak mesafeyi değil, ara veya orta mesafeyi de net olarak görmemizi sağlamasıdır

Akıllı merceklerin bir diğer avantajı da diğer bir avantajı ise gece şikâyetlerini azaltmasıdır. özellikle gece araba kullanırken ışık dağılmaları şeklindeki görsel sorunları en aza indirmektedir.

yeni nesil supracor lazer tedavisi ve akıllı merceklerle yakın ve uzak görme probleminizi aynı seansda ortadan kaldırıyoruz.

eraydin-admin
eraydin-admin